Match History (2019) | View Advanced Player Stats |
Zane Ensminger (Port Orange, FL)
Male |
------ ---------- |
Estimated Dynamic Rating |
------ ---------- |
Projected Year End Rating |
------ ---------- |
Rating Meter
N/A
N/A
Match Date | League | Team | Court | Partner | Opponent(s) | W/L | Result | Match | Rating |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12/14/2019 | Tournament B12s |
58th Junior Orange Bowl International Championship | 256 |
Roger Koike (-----) |
L | Def | ----- | ----- | |
12/09/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | C-Q |
George Rangelov (-----) |
L | 4-0 | ----- | ----- | |
12/09/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | C-R3 |
Aldiyar Abzhan (-----) |
W | Def | ----- | ----- | |
12/08/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | C-R2 |
Nathan Russell (-----) |
W | 6-3 6-2 |
S | ----- | |
12/07/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | 32 |
Vincent Nauta (-----) |
L | 6-3 6-1 |
S | ----- | |
12/07/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | 64 |
Bjorn Asbjornrod (-----) |
W | 7-5 3-6 1-0 |
S | ----- | |
12/07/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | C-R3Q |
Aryan Gupta (-----) |
W | 6-1 4-6 1-0 |
S | ----- | |
11/30/2019 | Tournament B12s |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | C-R3 |
Francisco Salmain (-----) |
L | 6-0 6-0 |
S | ----- | |
11/30/2019 | Tournament B12s |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | C-R2 |
Navneet Raghuram (-----) |
W | 7-5 7-5 |
S | ----- | |
11/29/2019 | Tournament B12s |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | 64 |
Max Frias (-----) |
L | 6-2 6-4 |
S | ----- | |
11/29/2019 | Tournament B12s |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | C-R1 |
George Santalov (-----) |
W | 6-1 6-4 |
S | ----- | |
11/17/2019 | Tournament B16s |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | 16 |
Imani BEHARRY (-----) |
L | 4-6 6-3 1-0 |
S | ----- | |
11/17/2019 | Tournament B16s |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | C-S |
Mazen Abouelkheir (-----) |
W | 3-6 6-3 1-0 |
S | ----- | |
11/16/2019 | Tournament B16s |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | C-F |
Joshua Belitz (-----) |
W | 6-2 6-1 |
S | ----- | |
11/16/2019 | Tournament B16s |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | C-Q |
Joaquin Mendez (-----) |
W | 6-2 6-0 |
S | ----- | |
11/10/2019 | Tournament B16s |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | F |
Timothy Pleasant (-----) |
L | 7-5 6-4 |
S | ----- | |
11/10/2019 | Tournament B16s |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | S |
Lance Dupuis (-----) |
W | 6-0 6-3 |
S | ----- | |
11/09/2019 | Tournament B16s |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | Q |
Sebastian Labaca (-----) |
W | 6-3 7-5 |
S | ----- | |
11/09/2019 | Tournament B16s |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | 16 |
Joseph Raby (-----) |
W | 6-3 6-1 |
S | ----- | |
10/14/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | C-Q |
Noah Kulendran (-----) |
L | 6-1 6-2 |
S | ----- | |
10/13/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | C-R2 |
Ethan Leaird (-----) |
W | 6-2 6-1 |
S | ----- | |
10/12/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | 16 |
Calvin Baierl (-----) |
L | 6-3 6-1 |
S | ----- | |
10/12/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | 32 |
Aidan Gionis (-----) |
W | 6-4 6-2 |
S | ----- | |
09/23/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | 3RD |
George Rangelov (-----) |
L | 7-6 6-0 |
S | ----- | |
09/22/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | S |
Rama Subodh Pottipati (-----) |
L | 6-2 6-0 |
S | ----- | |
09/22/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | Q |
Benjamin Saltman (-----) |
W | 4-6 6-1 1-0 |
S | ----- | |
09/21/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | 16 |
Joseph Hernandez (-----) |
W | 6-0 6-2 |
S | ----- | |
09/21/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | 32 |
Diego Paternostro (-----) |
W | 6-1 6-2 |
S | ----- | |
08/26/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | C-Q |
George Rangelov (-----) |
L | 4-0 4-0 |
S | ----- | |
08/26/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | C-R3 |
Ricardo Espaillat (-----) |
W | 5-4 4-0 |
S | ----- | |
08/25/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | 16 |
Rama Subodh Pottipati (-----) |
L | 6-4 6-1 |
S | ----- | |
08/24/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | 32 |
RUSHIKESH sonawane (-----) |
W | 6-1 6-0 |
S | ----- | |
08/24/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | 64 |
Shimon Levy (-----) |
W | 6-1 6-0 |
S | ----- | |
08/18/2019 | Tournament B14s |
Daytona Beach Level 6 | F |
Liam Muller (-----) |
W | 6-4 0-6 1-0 |
S | ----- | |
08/18/2019 | Tournament B14s |
Daytona Beach Level 6 | S |
Zachary Cohen (-----) |
W | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
08/17/2019 | Tournament B14s |
Daytona Beach Level 6 | Q |
Jacob Raider (-----) |
W | 6-1 6-0 |
S | ----- | |
08/04/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 5 Championships at the National Campus | C-R1 |
Vaughn Harrington (-----) |
L | 6-1 6-2 |
S | ----- | |
08/03/2019 | Tournament B14s |
USTA Florida Level 5 Championships at the National Campus | 32 |
John Dotson (-----) |
L | 6-2 6-1 |
S | ----- | |
07/09/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | QCF |
Nicholas Rizzo (-----) |
W | 6-3 0-6 1-0 |
S | ----- | |
07/08/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | QCS |
Ethan Everk (-----) |
W | 6-3 6-1 |
S | ----- | |
07/08/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | Q |
Noah Kulendran (-----) |
L | 6-2 4-6 6-3 |
S | ----- | |
07/07/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | 16 |
Aryan Ponugoti (-----) |
W | 6-1 6-3 |
S | ----- | |
07/06/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | 32 |
Stanislav Valenteychik (-----) |
W | 6-2 6-0 |
S | ----- | |
06/23/2019 | Tournament B14s |
Red Bug Summer Level 6 | Q |
Ethan Leaird (-----) |
L | 6-1 6-3 |
S | ----- | |
06/22/2019 | Tournament B14s |
Red Bug Summer Level 6 | 16 |
Lucian Goins (-----) |
W | 6-4 6-1 |
S | ----- | |
06/11/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | C-Q |
Pablo Alunni-Cobo (-----) |
L | 8-3 | S | ----- | |
06/11/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | C-R3 |
Carlos Silvestre (-----) |
W | Def | ----- | ----- | |
06/11/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | C-R3Q |
SAMUEL ANDRES URIBE VANNUCCI (-----) |
W | 6-3 1-6 1-0 |
S | ----- | |
06/10/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | C-R2 |
Alexander Brown (-----) |
W | 6-1 6-3 |
S | ----- | |
06/09/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | 32 |
Charlie Valentine (-----) |
L | 6-0 6-2 |
S | ----- | |
06/08/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | 64 |
George Rangelov (-----) |
W | 6-2 2-6 6-3 |
S | ----- | |
05/18/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 2 Tournament | 32 |
Leo Nedkov (-----) |
L | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
05/18/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 2 Tournament | C-R1 |
MARK AGAFONOV (-----) |
L | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
05/13/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | C-Q |
Noah Kohn (-----) |
L | 7-5 6-0 |
S | ----- | |
05/13/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | C-R3 |
Cornelius Richter (-----) |
W | 6-2 6-0 |
S | ----- | |
05/12/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | 16 |
Lucas Bikkesbakker (-----) |
L | 6-1 6-3 |
S | ----- | |
05/11/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | 32 |
Morgan Bucaille (-----) |
W | 7-5 1-6 1-0 |
S | ----- | |
05/11/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | 64 |
Jadon da Costa (-----) |
W | 6-2 6-0 |
S | ----- | |
04/21/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Capitoline Classic | C-R2 |
Noah Kulendran (-----) |
L | 6-4 6-2 |
S | ----- | |
04/20/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Capitoline Classic | 64 |
Gavin Mullen (-----) |
L | 4-2 4-0 |
S | ----- | |
04/20/2019 | Tournament B12s |
USTA National Level 3: Capitoline Classic | C-R1 |
Suchir Sama (-----) |
W | 4-1 4-1 |
S | ----- | |
04/13/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Next Generation Tennis Academy Boy's 12 & 14s | 32 |
Lucas Bikkesbakker (-----) |
L | 6-2 6-2 |
S | ----- | |
04/13/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Next Generation Tennis Academy Boy's 12 & 14s | C-R1 |
Nathan Germino (-----) |
L | 6-0 5-7 1-0 |
S | ----- | |
03/17/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Championship - National Campus | C-R2 |
Jadon da Costa (-----) |
L | 6-2 6-1 |
S | ----- | |
03/16/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Championship - National Campus | 16 |
Pablo Alunni-Cobo (-----) |
L | 6-1 6-1 |
S | ----- | |
03/16/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 4 Championship - National Campus | 32 |
Ethan Leaird (-----) |
W | 6-2 6-3 |
S | ----- | |
03/10/2019 | Tournament B14s |
Julington Creek Plantation Level 7 | S |
Hayden Ensminger (-----) |
L | Def | ----- | ----- | |
03/10/2019 | Tournament B14s |
Julington Creek Plantation Level 7 | Q |
Phoenix Cumpstone (-----) |
W | 6-0 6-3 |
S | ----- | |
03/09/2019 | Tournament B14s |
Julington Creek Plantation Level 7 | 16 |
Jack Potter (-----) |
W | 6-0 6-0 |
S | ----- | |
02/04/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | Q |
Max Goldemberg (-----) |
W | 7-6 6-3 |
S | ----- | |
02/03/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | 16 |
Calvin Baierl (-----) |
L | 6-1 7-5 |
S | ----- | |
02/02/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | F |
Nicholas Rizzo (-----) |
W | 6-1 6-0 |
S | ----- | |
02/02/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | S |
Lucas Bikkesbakker (-----) |
W | 6-0 6-4 |
S | ----- | |
02/02/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | 16 |
Jadon da Costa (-----) |
W | 3-0 | ----- | ----- | |
02/02/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | 32 |
Darshan Ayyappan (-----) |
W | 6-0 6-0 |
S | ----- | |
02/02/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | 64 |
Filipe Parichkov (-----) |
W | 6-1 6-0 |
S | ----- | |
01/14/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | C-Q |
Collin Lockhart (-----) |
L | 6-3 6-1 |
S | ----- | |
01/14/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | C-R3 |
Nathan Germino (-----) |
W | 7-6 3-6 6-4 |
S | ----- | |
01/13/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | C-R3Q |
Maddox Bose (-----) |
W | 6-3 6-4 |
S | ----- | |
01/13/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | C-R2 |
Noah Kohn (-----) |
W | Def | ----- | ----- | |
01/12/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | 32 |
Alexander Di Staulo (-----) |
L | 6-0 6-0 |
S | ----- | |
01/12/2019 | Tournament B12s |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | 64 |
Nikith Surapaneni (-----) |
W | 6-3 0-6 6-0 |
S | ----- |
58th Junior Orange Bowl International Championship | ||
12/14/2019 | 256 | Tournament B12s |
L | ||
Def | Roger Koike (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | ||
12/09/2019 | C-Q | Tournament B14s |
L | ||
4-0 | George Rangelov (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | ||
12/09/2019 | C-R3 | Tournament B14s |
W | ||
Def | Aldiyar Abzhan (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | ||
12/08/2019 | C-R2 | Tournament B14s |
W | ||
6-3 6-2 |
Nathan Russell (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | ||
12/07/2019 | 32 | Tournament B14s |
L | ||
6-3 6-1 |
Vincent Nauta (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | ||
12/07/2019 | 64 | Tournament B14s |
W | ||
7-5 3-6 1-0 |
Bjorn Asbjornrod (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Seminole County Boy's & Girl's 14s & 12s | ||
12/07/2019 | C-R3Q | Tournament B14s |
W | ||
6-1 4-6 1-0 |
Aryan Gupta (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | ||
11/30/2019 | C-R3 | Tournament B12s |
L | ||
6-0 6-0 |
Francisco Salmain (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | ||
11/30/2019 | C-R2 | Tournament B12s |
W | ||
7-5 7-5 |
Navneet Raghuram (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | ||
11/29/2019 | 64 | Tournament B12s |
L | ||
6-2 6-4 |
Max Frias (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Boys' 12 National Indoor Championships | ||
11/29/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-4 |
George Santalov (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | ||
11/17/2019 | 16 | Tournament B16s |
L | ||
4-6 6-3 1-0 |
Imani BEHARRY (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | ||
11/17/2019 | C-S | Tournament B16s |
W | ||
3-6 6-3 1-0 |
Mazen Abouelkheir (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | ||
11/16/2019 | C-F | Tournament B16s |
W | ||
6-2 6-1 |
Joshua Belitz (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Red Bug Park Turkey Trot Level 7 | ||
11/16/2019 | C-Q | Tournament B16s |
W | ||
6-2 6-0 |
Joaquin Mendez (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | ||
11/10/2019 | F | Tournament B16s |
L | ||
7-5 6-4 |
Timothy Pleasant (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | ||
11/10/2019 | S | Tournament B16s |
W | ||
6-0 6-3 |
Lance Dupuis (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | ||
11/09/2019 | Q | Tournament B16s |
W | ||
6-3 7-5 |
Sebastian Labaca (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lake Cane Fall Classic Level 7 | ||
11/09/2019 | 16 | Tournament B16s |
W | ||
6-3 6-1 |
Joseph Raby (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | ||
10/14/2019 | C-Q | Tournament B12s |
L | ||
6-1 6-2 |
Noah Kulendran (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | ||
10/13/2019 | C-R2 | Tournament B12s |
W | ||
6-2 6-1 |
Ethan Leaird (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | ||
10/12/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-3 6-1 |
Calvin Baierl (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 2: Columbus Day Open | ||
10/12/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
6-4 6-2 |
Aidan Gionis (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | ||
09/23/2019 | 3RD | Tournament B12s |
L | ||
7-6 6-0 |
George Rangelov (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | ||
09/22/2019 | S | Tournament B12s |
L | ||
6-2 6-0 |
Rama Subodh Pottipati (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | ||
09/22/2019 | Q | Tournament B12s |
W | ||
4-6 6-1 1-0 |
Benjamin Saltman (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | ||
09/21/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
6-0 6-2 |
Joseph Hernandez (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Sunshine State Open | ||
09/21/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-2 |
Diego Paternostro (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | ||
08/26/2019 | C-Q | Tournament B12s |
L | ||
4-0 4-0 |
George Rangelov (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | ||
08/26/2019 | C-R3 | Tournament B12s |
W | ||
5-4 4-0 |
Ricardo Espaillat (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | ||
08/25/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-4 6-1 |
Rama Subodh Pottipati (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | ||
08/24/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-0 |
RUSHIKESH sonawane (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 "Boys 12 - 18" Summer Smash Championships | ||
08/24/2019 | 64 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-0 |
Shimon Levy (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Daytona Beach Level 6 | ||
08/18/2019 | F | Tournament B14s |
W | ||
6-4 0-6 1-0 |
Liam Muller (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Daytona Beach Level 6 | ||
08/18/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
6-4 6-3 |
Zachary Cohen (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Daytona Beach Level 6 | ||
08/17/2019 | Q | Tournament B14s |
W | ||
6-1 6-0 |
Jacob Raider (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Championships at the National Campus | ||
08/04/2019 | C-R1 | Tournament B14s |
L | ||
6-1 6-2 |
Vaughn Harrington (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Championships at the National Campus | ||
08/03/2019 | 32 | Tournament B14s |
L | ||
6-2 6-1 |
John Dotson (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | ||
07/09/2019 | QCF | Tournament B12s |
W | ||
6-3 0-6 1-0 |
Nicholas Rizzo (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | ||
07/08/2019 | QCS | Tournament B12s |
W | ||
6-3 6-1 |
Ethan Everk (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | ||
07/08/2019 | Q | Tournament B12s |
L | ||
6-2 4-6 6-3 |
Noah Kulendran (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | ||
07/07/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-3 |
Aryan Ponugoti (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3 Tournament Amelia Island | ||
07/06/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
6-2 6-0 |
Stanislav Valenteychik (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Red Bug Summer Level 6 | ||
06/23/2019 | Q | Tournament B14s |
L | ||
6-1 6-3 |
Ethan Leaird (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Red Bug Summer Level 6 | ||
06/22/2019 | 16 | Tournament B14s |
W | ||
6-4 6-1 |
Lucian Goins (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | ||
06/11/2019 | C-Q | Tournament B12s |
L | ||
8-3 | Pablo Alunni-Cobo (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | ||
06/11/2019 | C-R3 | Tournament B12s |
W | ||
Def | Carlos Silvestre (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | ||
06/11/2019 | C-R3Q | Tournament B12s |
W | ||
6-3 1-6 1-0 |
SAMUEL ANDRES URIBE VANNUCCI (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | ||
06/10/2019 | C-R2 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-3 |
Alexander Brown (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | ||
06/09/2019 | 32 | Tournament B12s |
L | ||
6-0 6-2 |
Charlie Valentine (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 12s - 18s | ||
06/08/2019 | 64 | Tournament B12s |
W | ||
6-2 2-6 6-3 |
George Rangelov (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 2 Tournament | ||
05/18/2019 | 32 | Tournament B12s |
L | ||
6-3 6-3 |
Leo Nedkov (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 2 Tournament | ||
05/18/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
L | ||
6-3 6-3 |
MARK AGAFONOV (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | ||
05/13/2019 | C-Q | Tournament B12s |
L | ||
7-5 6-0 |
Noah Kohn (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | ||
05/13/2019 | C-R3 | Tournament B12s |
W | ||
6-2 6-0 |
Cornelius Richter (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | ||
05/12/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-1 6-3 |
Lucas Bikkesbakker (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | ||
05/11/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
7-5 1-6 1-0 |
Morgan Bucaille (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Gulfstream at Patch Reef Boy's 12s | ||
05/11/2019 | 64 | Tournament B12s |
W | ||
6-2 6-0 |
Jadon da Costa (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Capitoline Classic | ||
04/21/2019 | C-R2 | Tournament B12s |
L | ||
6-4 6-2 |
Noah Kulendran (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Capitoline Classic | ||
04/20/2019 | 64 | Tournament B12s |
L | ||
4-2 4-0 |
Gavin Mullen (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Level 3: Capitoline Classic | ||
04/20/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
W | ||
4-1 4-1 |
Suchir Sama (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Next Generation Tennis Academy Boy's 12 & 14s | ||
04/13/2019 | 32 | Tournament B12s |
L | ||
6-2 6-2 |
Lucas Bikkesbakker (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Next Generation Tennis Academy Boy's 12 & 14s | ||
04/13/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
L | ||
6-0 5-7 1-0 |
Nathan Germino (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Championship - National Campus | ||
03/17/2019 | C-R2 | Tournament B12s |
L | ||
6-2 6-1 |
Jadon da Costa (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Championship - National Campus | ||
03/16/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-1 6-1 |
Pablo Alunni-Cobo (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 4 Championship - National Campus | ||
03/16/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
6-2 6-3 |
Ethan Leaird (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Julington Creek Plantation Level 7 | ||
03/10/2019 | S | Tournament B14s |
L | ||
Def | Hayden Ensminger (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
Julington Creek Plantation Level 7 | ||
03/10/2019 | Q | Tournament B14s |
W | ||
6-0 6-3 |
Phoenix Cumpstone (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Julington Creek Plantation Level 7 | ||
03/09/2019 | 16 | Tournament B14s |
W | ||
6-0 6-0 |
Jack Potter (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/04/2019 | Q | Tournament B12s |
W | ||
7-6 6-3 |
Max Goldemberg (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/03/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-1 7-5 |
Calvin Baierl (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/02/2019 | F | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-0 |
Nicholas Rizzo (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/02/2019 | S | Tournament B12s |
W | ||
6-0 6-4 |
Lucas Bikkesbakker (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/02/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
3-0 | Jadon da Costa (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/02/2019 | 32 | Tournament B12s |
W | ||
6-0 6-0 |
Darshan Ayyappan (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 5 Seminole County Boy's 14s & 12s | ||
02/02/2019 | 64 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 6-0 |
Filipe Parichkov (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | ||
01/14/2019 | C-Q | Tournament B12s |
L | ||
6-3 6-1 |
Collin Lockhart (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | ||
01/14/2019 | C-R3 | Tournament B12s |
W | ||
7-6 3-6 6-4 |
Nathan Germino (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | ||
01/13/2019 | C-R3Q | Tournament B12s |
W | ||
6-3 6-4 |
Maddox Bose (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | ||
01/13/2019 | C-R2 | Tournament B12s |
W | ||
Def | Noah Kohn (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | ||
01/12/2019 | 32 | Tournament B12s |
L | ||
6-0 6-0 |
Alexander Di Staulo (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Florida Level 3 @ HCC Boys 18s & 12s | ||
01/12/2019 | 64 | Tournament B12s |
W | ||
6-3 0-6 6-0 |
Nikith Surapaneni (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Glossary |
Match | Player rating for individual match. |
Rating | Dynamic rating after completed match. |
NC | Match not yet calculated into rating. |
S | Self rated or unrated player involved in match so no match rating calculated for current player. |
This site is not affiliated, endorsed, or associated by or with the USTA in any manner nor are the ratings affiliated with the NTRP rating system.
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap