Match History (2023) | View Advanced Player Stats |
Dylan Fayerman (Acton, MA)
Male |
------ ---------- |
Estimated Dynamic Rating |
------ ---------- |
Projected Year End Rating |
------ ---------- |
Rating Meter
N/A
N/A
Match Date | League | Team | Court | Partner | Opponent(s) | W/L | Result | Match | Rating |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11/24/2023 | Tournament B18d |
B18 | National Indoor Championships | 32 |
Nathan Gold (-----) |
Braeden Gelletich (-----) Joseph Patton (-----) |
L | 8-4 | S | ----- |
10/07/2023 | Tournament B18d |
Minneapolis, MN | Q |
Nathan Gold (-----) |
Cole Oberg (-----) Kaiaitz Mendibe (-----) |
L | 9-8 | S | ----- |
10/07/2023 | Tournament B18d |
Minneapolis, MN | 16 |
Nathan Gold (-----) |
Sam Rathmanner (-----) Konner Gunwall (-----) |
W | 8-5 | S | ----- |
08/04/2023 | Tournament B18d |
USTA Boys' 16 & 18 National Championships | 128 |
Victor Sandru (-----) |
Alex Fuchs (-----) Emon van Loben Sels (-----) |
L | 6-3 6-1 |
S | ----- |
08/01/2023 | Tournament B18d |
Battle of the Sections (B16 & B18) | R6 |
Xander Barber (-----) |
Mark Krupkin (-----) Edward Liao (-----) |
L | 7-5 | S | ----- |
07/31/2023 | Tournament B18d |
Battle of the Sections (B16 & B18) | R17 |
Xander Barber (-----) |
John Cross (-----) Michael Seversen (-----) |
W | 7-6 | S | ----- |
07/30/2023 | Tournament B18d |
Battle of the Sections (B16 & B18) | R10 |
Xander Barber (-----) |
Alex Fuchs (-----) Matteo Antonescu (-----) |
L | 7-6 | S | ----- |
07/29/2023 | Tournament B18d |
Battle of the Sections (B16 & B18) | R12 |
Xander Barber (-----) |
Jack Ingram (-----) Jacob Golden (-----) |
W | 6-4 | S | ----- |
07/12/2023 | Tournament B18d |
Boys 18 & 16 USTA National Clay Court Championships | 32 |
Braeden Gelletich (-----) |
Dylan Jaen (-----) Jaxon Lamb (-----) |
L | 6-4 6-2 |
S | ----- |
07/10/2023 | Tournament B18d |
Boys 18 & 16 USTA National Clay Court Championships | 64 |
Braeden Gelletich (-----) |
Matthew Liew (-----) Robert Zhang (-----) |
W | Def | ----- | ----- |
07/09/2023 | Tournament B18d |
Boys 18 & 16 USTA National Clay Court Championships | 128 |
Braeden Gelletich (-----) |
Landon Ecarma (-----) William Lewis (-----) |
W | 6-3 6-2 |
S | ----- |
05/21/2023 | Tournament B18d |
Overland Park, KS | F |
Nicholas Roddy (-----) |
Joseph Patton (-----) Nikola Plavsic (-----) |
W | 9-7 | S | ----- |
05/21/2023 | Tournament B18d |
Overland Park, KS | S |
Nicholas Roddy (-----) |
Anthony Scheglowski (-----) Jon Totorica (-----) |
W | 8-6 | S | ----- |
05/20/2023 | Tournament B18d |
Overland Park, KS | Q |
Nicholas Roddy (-----) |
Declan Galligan (-----) Creed Skinner (-----) |
W | 8-4 | S | ----- |
05/07/2023 | Tournament B18d |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | S |
Maxim Kalinin (-----) |
Hunter Liao (-----) Shaharyar Saeed (-----) |
L | 9-8 | S | ----- |
05/07/2023 | Tournament B18d |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | Q |
Maxim Kalinin (-----) |
Dean Rostom (-----) Hayes Gilbert (-----) |
W | 8-2 | S | ----- |
05/06/2023 | Tournament B18d |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | 16 |
Maxim Kalinin (-----) |
Ryan Good (-----) Zachary Fleishman (-----) |
W | 9-7 | S | ----- |
05/06/2023 | Tournament B18d |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | 3RD |
Maxim Kalinin (-----) |
LUKAS PHIMVONGSA (-----) Troy Kudrjavtsev (-----) |
L | Def | ----- | ----- |
04/15/2023 | Tournament XJ18d |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | Q |
Alexandra Borcich (-----) |
Kai Villagomez (-----) Alisa Lyshko (-----) |
W | 8-2 | S | ----- |
04/15/2023 | Tournament B18d |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | Q |
Grant Cohen (-----) |
Cody Benton (-----) Kai Villagomez (-----) |
L | 8-6 | S | ----- |
04/15/2023 | Tournament XJ18d |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | W-S |
Alexandra Borcich (-----) |
Ethan Carr (-----) Alaina LiSanti (-----) |
L | 8-4 | S | ----- |
04/15/2023 | Tournament B18d |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | W-S |
Grant Cohen (-----) |
Otto Sewell (-----) Ethan Carr (-----) |
L | 8-5 | S | ----- |
04/15/2023 | Tournament B18d |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | SO-F |
Grant Cohen (-----) |
Victor Sandru (-----) Noah McDonald (-----) |
W | 8-1 | S | ----- |
03/27/2023 | Tournament B16d |
USTA National Spring Championships: FILA Easter Bowl | 32 |
Nathan Gold (-----) |
Winston Wooin Lee (-----) Aniketh Poruri (-----) |
L | 6-3 7-6 |
S | ----- |
02/11/2023 | Tournament B18d |
Key Biscayne, FL | 16 |
Dylan Atkinson (-----) |
Davis Taylor (-----) Jacob Smith (-----) |
L | 8-5 | S | ----- |
01/28/2023 | Tournament B18d |
Longfellow NH BG 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | F |
Robert Cooper (-----) |
Troy Kudrjavtsev (-----) LUKAS PHIMVONGSA (-----) |
W | 8-4 | S | ----- |
01/28/2023 | Tournament B18d |
Longfellow NH BG 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | S |
Robert Cooper (-----) |
Coleman Merce (-----) Kaiaitz Mendibe (-----) |
W | 8-2 | S | ----- |
01/28/2023 | Tournament B18d |
Longfellow NH BG 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | Q |
Robert Cooper (-----) |
Lochlan Seth (-----) Dhevin Nahata (-----) |
W | 8-1 | S | ----- |
01/03/2023 | Tournament B16d |
National Winter Championships | 3RD |
Nathan Gold (-----) |
Max Pettingell (-----) Jack Satterfield (-----) |
L | 6-4 6-4 |
S | ----- |
01/02/2023 | Tournament B16d |
National Winter Championships | S |
Nathan Gold (-----) |
Aniketh Poruri (-----) Winston Wooin Lee (-----) |
L | 3-6 6-3 6-2 |
S | ----- |
01/01/2023 | Tournament B16d |
National Winter Championships | Q |
Nathan Gold (-----) |
Maximus Dussault (-----) Carel Ngounoue (-----) |
W | 7-6 3-6 1-0 |
S | ----- |
B18 | National Indoor Championships | ||
11/24/2023 | 32 | Tournament B18d |
L | ||
Nathan Gold (-----) | 8-4 |
Braeden Gelletich (-----) Joseph Patton (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Minneapolis, MN | ||
10/07/2023 | Q | Tournament B18d |
L | ||
Nathan Gold (-----) | 9-8 |
Cole Oberg (-----) Kaiaitz Mendibe (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Minneapolis, MN | ||
10/07/2023 | 16 | Tournament B18d |
W | ||
Nathan Gold (-----) | 8-5 |
Sam Rathmanner (-----) Konner Gunwall (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
USTA Boys' 16 & 18 National Championships | ||
08/04/2023 | 128 | Tournament B18d |
L | ||
Victor Sandru (-----) | 6-3 6-1 |
Alex Fuchs (-----) Emon van Loben Sels (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Battle of the Sections (B16 & B18) | ||
08/01/2023 | R6 | Tournament B18d |
L | ||
Xander Barber (-----) | 7-5 |
Mark Krupkin (-----) Edward Liao (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Battle of the Sections (B16 & B18) | ||
07/31/2023 | R17 | Tournament B18d |
W | ||
Xander Barber (-----) | 7-6 |
John Cross (-----) Michael Seversen (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Battle of the Sections (B16 & B18) | ||
07/30/2023 | R10 | Tournament B18d |
L | ||
Xander Barber (-----) | 7-6 |
Alex Fuchs (-----) Matteo Antonescu (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Battle of the Sections (B16 & B18) | ||
07/29/2023 | R12 | Tournament B18d |
W | ||
Xander Barber (-----) | 6-4 |
Jack Ingram (-----) Jacob Golden (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Boys 18 & 16 USTA National Clay Court Championships | ||
07/12/2023 | 32 | Tournament B18d |
L | ||
Braeden Gelletich (-----) | 6-4 6-2 |
Dylan Jaen (-----) Jaxon Lamb (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Boys 18 & 16 USTA National Clay Court Championships | ||
07/10/2023 | 64 | Tournament B18d |
W | ||
Braeden Gelletich (-----) | Def |
Matthew Liew (-----) Robert Zhang (-----) |
Match: ----- | Rating: ----- |
Boys 18 & 16 USTA National Clay Court Championships | ||
07/09/2023 | 128 | Tournament B18d |
W | ||
Braeden Gelletich (-----) | 6-3 6-2 |
Landon Ecarma (-----) William Lewis (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Overland Park, KS | ||
05/21/2023 | F | Tournament B18d |
W | ||
Nicholas Roddy (-----) | 9-7 |
Joseph Patton (-----) Nikola Plavsic (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Overland Park, KS | ||
05/21/2023 | S | Tournament B18d |
W | ||
Nicholas Roddy (-----) | 8-6 |
Anthony Scheglowski (-----) Jon Totorica (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Overland Park, KS | ||
05/20/2023 | Q | Tournament B18d |
W | ||
Nicholas Roddy (-----) | 8-4 |
Declan Galligan (-----) Creed Skinner (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | ||
05/07/2023 | S | Tournament B18d |
L | ||
Maxim Kalinin (-----) | 9-8 |
Hunter Liao (-----) Shaharyar Saeed (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | ||
05/07/2023 | Q | Tournament B18d |
W | ||
Maxim Kalinin (-----) | 8-2 |
Dean Rostom (-----) Hayes Gilbert (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | ||
05/06/2023 | 16 | Tournament B18d |
W | ||
Maxim Kalinin (-----) | 9-7 |
Ryan Good (-----) Zachary Fleishman (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Owings Mills, MD: Coppermine All Court Tennis Academy | ||
05/06/2023 | 3RD | Tournament B18d |
L | ||
Maxim Kalinin (-----) | Def |
LUKAS PHIMVONGSA (-----) Troy Kudrjavtsev (-----) |
Match: ----- | Rating: ----- |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | ||
04/15/2023 | Q | Tournament XJ18d |
W | ||
Alexandra Borcich (-----) | 8-2 |
Kai Villagomez (-----) Alisa Lyshko (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | ||
04/15/2023 | Q | Tournament B18d |
L | ||
Grant Cohen (-----) | 8-6 |
Cody Benton (-----) Kai Villagomez (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | ||
04/15/2023 | W-S | Tournament XJ18d |
L | ||
Alexandra Borcich (-----) | 8-4 |
Ethan Carr (-----) Alaina LiSanti (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | ||
04/15/2023 | W-S | Tournament B18d |
L | ||
Grant Cohen (-----) | 8-5 |
Otto Sewell (-----) Ethan Carr (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Peachtree Corners, GA: Gold Team Challenge | ||
04/15/2023 | SO-F | Tournament B18d |
W | ||
Grant Cohen (-----) | 8-1 |
Victor Sandru (-----) Noah McDonald (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
USTA National Spring Championships: FILA Easter Bowl | ||
03/27/2023 | 32 | Tournament B16d |
L | ||
Nathan Gold (-----) | 6-3 7-6 |
Winston Wooin Lee (-----) Aniketh Poruri (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Key Biscayne, FL | ||
02/11/2023 | 16 | Tournament B18d |
L | ||
Dylan Atkinson (-----) | 8-5 |
Davis Taylor (-----) Jacob Smith (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Longfellow NH BG 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
01/28/2023 | F | Tournament B18d |
W | ||
Robert Cooper (-----) | 8-4 |
Troy Kudrjavtsev (-----) LUKAS PHIMVONGSA (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Longfellow NH BG 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
01/28/2023 | S | Tournament B18d |
W | ||
Robert Cooper (-----) | 8-2 |
Coleman Merce (-----) Kaiaitz Mendibe (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Longfellow NH BG 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
01/28/2023 | Q | Tournament B18d |
W | ||
Robert Cooper (-----) | 8-1 |
Lochlan Seth (-----) Dhevin Nahata (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
National Winter Championships | ||
01/03/2023 | 3RD | Tournament B16d |
L | ||
Nathan Gold (-----) | 6-4 6-4 |
Max Pettingell (-----) Jack Satterfield (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
National Winter Championships | ||
01/02/2023 | S | Tournament B16d |
L | ||
Nathan Gold (-----) | 3-6 6-3 6-2 |
Aniketh Poruri (-----) Winston Wooin Lee (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
National Winter Championships | ||
01/01/2023 | Q | Tournament B16d |
W | ||
Nathan Gold (-----) | 7-6 3-6 1-0 |
Maximus Dussault (-----) Carel Ngounoue (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Glossary |
Match | Player rating for individual match. |
Rating | Dynamic rating after completed match. |
NC | Match not yet calculated into rating. |
S | Self rated or unrated player involved in match so no match rating calculated for current player. |
This site is not affiliated, endorsed, or associated by or with the USTA in any manner nor are the ratings affiliated with the NTRP rating system.
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap