Match History (2023) | View Advanced Player Stats |
William Moldenhauer (Englewood, CO)
Male |
------ ---------- |
Estimated Dynamic Rating |
------ ---------- |
Projected Year End Rating |
------ ---------- |
Rating Meter
N/A
N/A
Match Date | League | Team | Court | Partner | Opponent(s) | W/L | Result | Match | Rating |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12/01/2023 | Tournament B18d |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | P2-F |
Oliver Mesicek (-----) |
Jonas Santos (-----) Tyler Van Tassell (-----) |
W | 7-6 | S | ----- |
12/01/2023 | Tournament B18d |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | R1 |
Oliver Mesicek (-----) |
Nate Tullis (-----) Beck Neuberger (-----) |
W | 6-4 | S | ----- |
12/01/2023 | Tournament B18d |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | R2 |
Oliver Mesicek (-----) |
Adan Tarquino (-----) Beau Welker (-----) |
L | 6-1 | S | ----- |
12/01/2023 | Tournament XJ18d |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | R3 |
Oliver Mesicek (-----) |
Samuel Fouse (-----) Cole Jenkins (-----) |
W | Def | ----- | ----- |
12/01/2023 | Tournament B18d |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | R3 |
Oliver Mesicek (-----) |
Samuel Fouse (-----) Cole Jenkins (-----) |
L | 6-2 | S | ----- |
11/04/2023 | Tournament B18d |
ITA Great Pumpkin Jr Sectional Championships | 16 |
Andre Parham (-----) |
Dylan Blenkiron (-----) Sanjeev Chundu (-----) |
L | 8-1 | S | ----- |
09/02/2023 | Tournament B18d |
ITA Labor Day Sectional | 16 |
Sam Billups (-----) |
Oleksandr Voronetskyi (-----) Andrew Allen (-----) |
L | 9-7 | S | ----- |
07/22/2023 | Tournament B18d |
BG18s Summer Masters | 16 |
Matthew Hossack (-----) |
Miles Hoover (-----) Thomas Stewart IV (-----) |
L | 8-3 | S | ----- |
06/17/2023 | Tournament B18d |
ITA Summer Championships | 16 |
Matthew Hossack (-----) |
Ianmarco Millet (-----) Roberto Hernandez (-----) |
L | 8-5 | S | ----- |
05/28/2023 | Tournament B16d |
ITA Memorial Day Sectional 16s | Q |
Andre Parham (-----) |
Hunter Nelson (-----) Ethan Zou (-----) |
L | 8-5 | S | ----- |
05/27/2023 | Tournament B16d |
ITA Memorial Day Sectional 16s | 16 |
Andre Parham (-----) |
Carl Siegel (-----) Liam O'Drobinak (-----) |
W | 8-4 | S | ----- |
04/29/2023 | Tournament B18d |
ITA Easter Circuit | 32 |
Sam Billups (-----) |
Jonathan Ball (-----) Drew Wardrop (-----) |
L | 8-6 | S | ----- |
03/20/2023 | Tournament B18d |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | W-F |
Jeremy Sieben (-----) |
Devin Neumann (-----) Ryan Reda (-----) |
W | Def | ----- | ----- |
03/19/2023 | Tournament XJ18d |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | W-S |
Corinne Barber (-----) |
Juan Pablo Lopez (-----) Carissa Holguin (-----) |
W | 8-2 | S | ----- |
03/19/2023 | Tournament B18d |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | W-S |
Jeremy Sieben (-----) |
Simon Catanzaro (-----) Juan Pablo Lopez (-----) |
W | 8-1 | S | ----- |
03/18/2023 | Tournament XJ18d |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | Q |
Annika Harberts Ott (-----) |
Amrith Kodumuri (-----) Riddhi Motiwala (-----) |
L | 8-5 | S | ----- |
03/18/2023 | Tournament B18d |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | Q |
Jeremy Sieben (-----) |
Austin Cohen (-----) Amrith Kodumuri (-----) |
L | 8-6 | S | ----- |
01/13/2023 | Tournament B16d |
ITA Snowball Sectionals | 16 |
Daniel Blanch (-----) |
Justin Son (-----) Adam Rydel (-----) |
L | 8-7 | S | ----- |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | ||
12/01/2023 | P2-F | Tournament B18d |
W | ||
Oliver Mesicek (-----) | 7-6 |
Jonas Santos (-----) Tyler Van Tassell (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | ||
12/01/2023 | R1 | Tournament B18d |
W | ||
Oliver Mesicek (-----) | 6-4 |
Nate Tullis (-----) Beck Neuberger (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | ||
12/01/2023 | R2 | Tournament B18d |
L | ||
Oliver Mesicek (-----) | 6-1 |
Adan Tarquino (-----) Beau Welker (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | ||
12/01/2023 | R3 | Tournament XJ18d |
W | ||
Oliver Mesicek (-----) | Def |
Samuel Fouse (-----) Cole Jenkins (-----) |
Match: ----- | Rating: ----- |
ITA Tao Group Jr. Team Invitational | ||
12/01/2023 | R3 | Tournament B18d |
L | ||
Oliver Mesicek (-----) | 6-2 |
Samuel Fouse (-----) Cole Jenkins (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Great Pumpkin Jr Sectional Championships | ||
11/04/2023 | 16 | Tournament B18d |
L | ||
Andre Parham (-----) | 8-1 |
Dylan Blenkiron (-----) Sanjeev Chundu (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Labor Day Sectional | ||
09/02/2023 | 16 | Tournament B18d |
L | ||
Sam Billups (-----) | 9-7 |
Oleksandr Voronetskyi (-----) Andrew Allen (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
BG18s Summer Masters | ||
07/22/2023 | 16 | Tournament B18d |
L | ||
Matthew Hossack (-----) | 8-3 |
Miles Hoover (-----) Thomas Stewart IV (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Summer Championships | ||
06/17/2023 | 16 | Tournament B18d |
L | ||
Matthew Hossack (-----) | 8-5 |
Ianmarco Millet (-----) Roberto Hernandez (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Memorial Day Sectional 16s | ||
05/28/2023 | Q | Tournament B16d |
L | ||
Andre Parham (-----) | 8-5 |
Hunter Nelson (-----) Ethan Zou (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Memorial Day Sectional 16s | ||
05/27/2023 | 16 | Tournament B16d |
W | ||
Andre Parham (-----) | 8-4 |
Carl Siegel (-----) Liam O'Drobinak (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Easter Circuit | ||
04/29/2023 | 32 | Tournament B18d |
L | ||
Sam Billups (-----) | 8-6 |
Jonathan Ball (-----) Drew Wardrop (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | ||
03/20/2023 | W-F | Tournament B18d |
W | ||
Jeremy Sieben (-----) | Def |
Devin Neumann (-----) Ryan Reda (-----) |
Match: ----- | Rating: ----- |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | ||
03/19/2023 | W-S | Tournament XJ18d |
W | ||
Corinne Barber (-----) | 8-2 |
Juan Pablo Lopez (-----) Carissa Holguin (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | ||
03/19/2023 | W-S | Tournament B18d |
W | ||
Jeremy Sieben (-----) | 8-1 |
Simon Catanzaro (-----) Juan Pablo Lopez (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | ||
03/18/2023 | Q | Tournament XJ18d |
L | ||
Annika Harberts Ott (-----) | 8-5 |
Amrith Kodumuri (-----) Riddhi Motiwala (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Tucson, AZ - Go for the Gold Team Challenge | ||
03/18/2023 | Q | Tournament B18d |
L | ||
Jeremy Sieben (-----) | 8-6 |
Austin Cohen (-----) Amrith Kodumuri (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
ITA Snowball Sectionals | ||
01/13/2023 | 16 | Tournament B16d |
L | ||
Daniel Blanch (-----) | 8-7 |
Justin Son (-----) Adam Rydel (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Glossary |
Match | Player rating for individual match. |
Rating | Dynamic rating after completed match. |
NC | Match not yet calculated into rating. |
S | Self rated or unrated player involved in match so no match rating calculated for current player. |
This site is not affiliated, endorsed, or associated by or with the USTA in any manner nor are the ratings affiliated with the NTRP rating system.
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap