Match History (2019) | View Advanced Player Stats |
Kurt Chiong (Lancaster, PA)
Male |
------ ---------- |
Estimated Dynamic Rating |
------ ---------- |
Projected Year End Rating |
------ ---------- |
Rating Meter
N/A
N/A
Match Date | League | Team | Court | Partner | Opponent(s) | W/L | Result | Match | Rating |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12/15/2019 | Tournament B12s |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | S |
Daniel Ruban (-----) |
W | 7-5 6-2 |
S | ----- | |
12/14/2019 | Tournament B12s |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | F |
Zesen Wang (-----) |
L | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
12/14/2019 | Tournament B12s |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | Q |
Carter Jauffret (-----) |
W | 6-2 7-6 |
S | ----- | |
12/14/2019 | Tournament B12s |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | 16 |
Ethan Sun (-----) |
W | 4-6 6-3 1-0 |
S | ----- | |
12/08/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven December Classic (DR-L7) | F |
Noah Westermann (-----) |
W | 3-6 7-5 1-0 |
S | ----- | |
12/08/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven December Classic (DR-L7) | S |
Jake Palandjian (-----) |
W | 6-3 6-2 |
S | ----- | |
12/07/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven December Classic (DR-L7) | Q |
Ivan LaForme (-----) |
W | 6-3 6-2 |
S | ----- | |
12/01/2019 | Tournament B12s |
Hopewell Boys 12 Open (SR-L5) - GIRLS 12S AT PRINCETON RACQUET CLUB | C-F |
Shiva Tripurana (-----) |
L | Def | ----- | ----- | |
11/30/2019 | Tournament B12s |
Hopewell Boys 12 Open (SR-L5) - GIRLS 12S AT PRINCETON RACQUET CLUB | Q |
Roy Liu (-----) |
L | 6-0 6-2 |
S | ----- | |
11/30/2019 | Tournament B12s |
Hopewell Boys 12 Open (SR-L5) - GIRLS 12S AT PRINCETON RACQUET CLUB | C-S |
Eita Mishima (-----) |
W | 6-2 3-6 1-0 |
S | ----- | |
11/29/2019 | Tournament B12d |
Hopewell Boys 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5)- GIRLS 12s MOVED TO PRINCETON RACQUET CLUB | Q |
Eita Mishima (-----) |
Gurjot Singh (-----) Nicholas Yagnik (-----) |
L | 8-4 | S | ----- |
11/29/2019 | Tournament B12d |
Hopewell Boys 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5)- GIRLS 12s MOVED TO PRINCETON RACQUET CLUB | C-F |
Eita Mishima (-----) |
Ravin Lalla (-----) Rohan Ramachandran (-----) |
W | 8-3 | S | ----- |
11/29/2019 | Tournament B12d |
Hopewell Boys 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5)- GIRLS 12s MOVED TO PRINCETON RACQUET CLUB | C-Q |
Eita Mishima (-----) |
Zarek Chen (-----) Michael Mathew (-----) |
W | 8-4 | S | ----- |
11/03/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead November Boys/Girls 12s (SR-L6) | S |
Eita Mishima (-----) |
L | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
11/02/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead November Boys/Girls 12s (SR-L6) | Q |
Ethan Sun (-----) |
W | 6-7 7-6 1-0 |
S | ----- | |
11/02/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead November Boys/Girls 12s (SR-L6) | 16 |
Nickolas Kostyuchek (-----) |
W | 6-1 4-6 1-0 |
S | ----- | |
11/01/2019 | Tournament B12d |
Arrowhead November Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | F |
Mark Sandow (-----) |
Shritan Gopu (-----) Advaith Praveen (-----) |
L | 8-6 | S | ----- |
11/01/2019 | Tournament B12d |
Arrowhead November Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | S |
Mark Sandow (-----) |
Steven Chen (-----) Armaan Pandey (-----) |
W | 9-8 | S | ----- |
10/27/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | F |
Aaron Kwock (-----) |
L | 6-3 6-4 |
S | ----- | |
10/26/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | S |
Akhilesh Velaga (-----) |
W | 6-2 6-3 |
S | ----- | |
10/26/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | Q |
Mark Sandow (-----) |
W | 7-6 6-2 |
S | ----- | |
10/26/2019 | Tournament B14s |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | 16 |
Pierce Leaman (-----) |
W | 6-2 6-2 |
S | ----- | |
10/19/2019 | Tournament B12s |
Atlantic Club Boys/Girls 12 Classic (SR-L6) | Q |
Vishruth Madam (-----) |
L | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
10/19/2019 | Tournament B12s |
Atlantic Club Boys/Girls 12 Classic (SR-L6) | 16 |
Armaan Pandey (-----) |
W | 6-4 4-6 1-0 |
S | ----- | |
09/29/2019 | Tournament B12s |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | F |
Praneel Mallaiah (-----) |
W | 3-6 7-5 1-0 |
S | ----- | |
09/29/2019 | Tournament B12s |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | S |
John GENTEK (-----) |
W | 7-5 1-6 1-0 |
S | ----- | |
09/28/2019 | Tournament B12s |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | Q |
Ethan Sun (-----) |
W | 7-6 7-6 |
S | ----- | |
09/28/2019 | Tournament B12s |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | 16 |
Isaiah Johnson (-----) |
W | 4-6 6-2 1-0 |
S | ----- | |
09/21/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead Boys/Girls 12s Junior Classic I (SR-L6) | 16 |
Ryan Mou (-----) |
L | 6-7 7-6 1-0 |
S | ----- | |
09/21/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead Boys/Girls 12s Junior Classic I (SR-L6) | C-R1 |
Rishikesh Muddana (-----) |
W | 6-4 6-2 |
S | ----- | |
08/10/2019 | Tournament B14s |
Court Jester Open B/G 12-18 (DR-L7) | F |
Noah Westermann (-----) |
W | 7-5 7-6 |
S | ----- | |
08/10/2019 | Tournament B14s |
Court Jester Open B/G 12-18 (DR-L7) | S |
Max Olson (-----) |
W | 4-6 7-5 1-0 |
S | ----- | |
08/09/2019 | Tournament B12d |
22nd Annual PSU Berks Junior Fall Classic ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | Q |
Nicholas Stone jr (-----) |
Benjamin Gao (-----) Raphael Lubiniecki (-----) |
L | 8-0 | S | ----- |
08/09/2019 | Tournament B12d |
22nd Annual PSU Berks Junior Fall Classic ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | C-S |
Nicholas Stone jr (-----) |
Preston Lubiniecki (-----) Julio Martin-Navas (-----) |
L | 8-4 | S | ----- |
08/04/2019 | Tournament XJ18d |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | S |
JADE FLORES (-----) |
Christian Rodriguez (-----) Rebecca Scott (-----) |
L | 8-3 | S | ----- |
08/03/2019 | Tournament B14s |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | F |
Hayden Koons (-----) |
L | 6-2 6-2 |
S | ----- | |
08/03/2019 | Tournament B14s |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | S |
Pritesh Tanna (-----) |
W | 6-2 6-3 |
S | ----- | |
08/03/2019 | Tournament B14s |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | Q |
Clayton Herb (-----) |
W | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
08/02/2019 | Tournament B12d |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | F |
Tristan Chiong (-----) |
Nicholas Stone jr (-----) Chris Stone (-----) |
L | 8-5 | S | ----- |
08/02/2019 | Tournament B12d |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | S |
Tristan Chiong (-----) |
Benjamin Chervoneva (-----) Michael Goldovsky (-----) |
W | Def | ----- | ----- |
07/28/2019 | Tournament B12s |
Green Valley CC Boys/Girls 12s (SR-L6) | S |
Christian Erhardt (-----) |
L | 1-6 6-2 1-0 |
S | ----- | |
07/27/2019 | Tournament B12s |
Green Valley CC Boys/Girls 12s (SR-L6) | Q |
Francis Delucia (-----) |
W | 7-5 6-1 |
S | ----- | |
07/27/2019 | Tournament B12s |
Green Valley CC Boys/Girls 12s (SR-L6) | 16 |
David Ding (-----) |
W | 6-7 3-0 |
S | ----- | |
07/13/2019 | Tournament B12s |
Hillcrest Summer Challenge (DR-L7) | RR |
Anthony Kirchner (-----) |
W | 6-3 7-6 |
S | ----- | |
07/13/2019 | Tournament B12s |
Hillcrest Summer Challenge (DR-L7) | RR |
Tristan Chiong (-----) |
W | 6-2 6-2 |
S | ----- | |
07/06/2019 | Tournament B14s |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | Q |
Harrison Clark (-----) |
L | 7-6 5-7 1-0 |
S | ----- | |
07/06/2019 | Tournament B14d |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | RR |
Mark Sandow (-----) |
Nicholas Stone jr (-----) Chris Stone (-----) |
W | 8-2 | S | ----- |
07/06/2019 | Tournament B14d |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | RR |
Mark Sandow (-----) |
Sam Buggy (-----) Akash Gusani (-----) |
W | 8-3 | S | ----- |
07/05/2019 | Tournament B14s |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | W-F |
Mark Sandow (-----) |
W | 7-6 6-3 |
S | ----- | |
07/05/2019 | Tournament B14s |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | W-S |
Sam Buggy (-----) |
W | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
06/28/2019 | Tournament B14s |
Central Penn Jr. Open B/G 12-18 (DR-L7) | F |
Lance Wilson (-----) |
W | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
06/28/2019 | Tournament B14s |
Central Penn Jr. Open B/G 12-18 (DR-L7) | S |
William Kelly (-----) |
W | 6-4 5-7 1-0 |
S | ----- | |
06/25/2019 | Tournament B12s |
Wilmington City Jr Open B/G 12s & 14s (SR-L6) | Q |
Dylan Jones (-----) |
L | 6-1 6-0 |
S | ----- | |
06/25/2019 | Tournament B12s |
Wilmington City Jr Open B/G 12s & 14s (SR-L6) | C-S |
Tyler Gordon (-----) |
W | 6-3 6-2 |
S | ----- | |
06/22/2019 | Tournament B14s |
Hempfield Summer Kick Off (DR-L7) | F |
Ross Kluger (-----) |
W | 4-6 7-6 1-0 |
S | ----- | |
06/22/2019 | Tournament B14s |
Hempfield Summer Kick Off (DR-L7) | S |
Jaisal Patel (-----) |
W | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
06/09/2019 | Tournament B14s |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | S |
Luca Argenio (-----) |
L | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
06/09/2019 | Tournament B14s |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | NE-F |
George Fenimore (-----) |
W | Def | ----- | ----- | |
06/08/2019 | Tournament B14s |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | Q |
Nicholas Stone jr (-----) |
W | 3-6 6-2 1-0 |
S | ----- | |
06/07/2019 | Tournament B14d |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | F |
Mark Sandow (-----) |
Nicholas Stone jr (-----) Chris Stone (-----) |
W | 9-7 | S | ----- |
05/31/2019 | Tournament B14s |
DELAWARE DISTRICT June Junior Open (DR-L7) | S |
Krish Mendiratta (-----) |
L | 7-5 6-4 |
S | ----- | |
05/31/2019 | Tournament B14s |
DELAWARE DISTRICT June Junior Open (DR-L7) | NE-F |
Graham Overheu (-----) |
W | Def | ----- | ----- | |
05/25/2019 | Tournament B14s |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | Q |
Frederick Bloom (-----) |
L | 6-2 6-2 |
S | ----- | |
05/25/2019 | Tournament B14s |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | NO-F |
Kellan Murphy (-----) |
W | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
05/25/2019 | Tournament B14s |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | NO-S |
Patrick Fahey (-----) |
W | 6-3 7-5 |
S | ----- | |
05/24/2019 | Tournament B14s |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | 16 |
Pritesh Tanna (-----) |
W | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
05/03/2019 | Tournament B12d |
Hillcrest Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | S |
Noah Westermann (-----) |
Jacob Jones (-----) Tristan Vivona (-----) |
L | 8-6 | S | ----- |
05/03/2019 | Tournament B12d |
Hillcrest Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | Q |
Noah Westermann (-----) |
Samuel Marion (-----) Drew Sharon (-----) |
W | 8-5 | S | ----- |
05/03/2019 | Tournament B12d |
Hillcrest Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | C-Q |
Noah Westermann (-----) |
Samuel Marion (-----) Drew Sharon (-----) |
L | 8-6 | S | ----- |
03/30/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | 16 |
Rishabh Shekdar (-----) |
L | 6-4 6-3 |
S | ----- | |
03/30/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | C-R1 |
Taksh Gupta (-----) |
L | 7-6 | S | ----- | |
02/23/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | 16 |
Andrew Kuo (-----) |
L | 6-3 7-5 |
S | ----- | |
02/23/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | C-R1 |
Gavin Schmidt (-----) |
W | Def | ----- | ----- | |
02/09/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead B/G 12s Open (SR-L6) | Q |
Shrihan Madam (-----) |
L | 6-1 6-3 |
S | ----- | |
02/09/2019 | Tournament B12s |
Arrowhead B/G 12s Open (SR-L6) | 16 |
Nickolas Kostyuchek (-----) |
W | 6-3 6-3 |
S | ----- | |
01/21/2019 | Tournament B12s |
Tennis Central One Day Boys/Girls 12s at Racquet Club West (SR-L6) | Q |
Toby Frantz (-----) |
L | 6-2 6-1 |
S | ----- | |
01/21/2019 | Tournament B12s |
Tennis Central One Day Boys/Girls 12s at Racquet Club West (SR-L6) | C-Q |
Yilin SUN (-----) |
W | 6-2 7-5 |
S | ----- | |
01/05/2019 | Tournament B12s |
Healthplex B/G 12s Open (SR-L6) | 16 |
Aidan Hsu (-----) |
L | 6-0 6-2 |
S | ----- | |
01/05/2019 | Tournament B12s |
Healthplex B/G 12s Open (SR-L6) | C-R1 |
Mark Sandow (-----) |
W | 6-3 7-6 |
S | ----- |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
12/15/2019 | S | Tournament B12s |
W | ||
7-5 6-2 |
Daniel Ruban (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
12/14/2019 | F | Tournament B12s |
L | ||
6-3 6-3 |
Zesen Wang (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
12/14/2019 | Q | Tournament B12s |
W | ||
6-2 7-6 |
Carter Jauffret (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Tennis Zone Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
12/14/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
4-6 6-3 1-0 |
Ethan Sun (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven December Classic (DR-L7) | ||
12/08/2019 | F | Tournament B14s |
W | ||
3-6 7-5 1-0 |
Noah Westermann (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven December Classic (DR-L7) | ||
12/08/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
6-3 6-2 |
Jake Palandjian (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven December Classic (DR-L7) | ||
12/07/2019 | Q | Tournament B14s |
W | ||
6-3 6-2 |
Ivan LaForme (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hopewell Boys 12 Open (SR-L5) - GIRLS 12S AT PRINCETON RACQUET CLUB | ||
12/01/2019 | C-F | Tournament B12s |
L | ||
Def | Shiva Tripurana (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
Hopewell Boys 12 Open (SR-L5) - GIRLS 12S AT PRINCETON RACQUET CLUB | ||
11/30/2019 | Q | Tournament B12s |
L | ||
6-0 6-2 |
Roy Liu (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hopewell Boys 12 Open (SR-L5) - GIRLS 12S AT PRINCETON RACQUET CLUB | ||
11/30/2019 | C-S | Tournament B12s |
W | ||
6-2 3-6 1-0 |
Eita Mishima (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hopewell Boys 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5)- GIRLS 12s MOVED TO PRINCETON RACQUET CLUB | ||
11/29/2019 | Q | Tournament B12d |
L | ||
Eita Mishima (-----) | 8-4 |
Gurjot Singh (-----) Nicholas Yagnik (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Hopewell Boys 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5)- GIRLS 12s MOVED TO PRINCETON RACQUET CLUB | ||
11/29/2019 | C-F | Tournament B12d |
W | ||
Eita Mishima (-----) | 8-3 |
Ravin Lalla (-----) Rohan Ramachandran (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Hopewell Boys 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5)- GIRLS 12s MOVED TO PRINCETON RACQUET CLUB | ||
11/29/2019 | C-Q | Tournament B12d |
W | ||
Eita Mishima (-----) | 8-4 |
Zarek Chen (-----) Michael Mathew (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead November Boys/Girls 12s (SR-L6) | ||
11/03/2019 | S | Tournament B12s |
L | ||
6-4 6-3 |
Eita Mishima (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead November Boys/Girls 12s (SR-L6) | ||
11/02/2019 | Q | Tournament B12s |
W | ||
6-7 7-6 1-0 |
Ethan Sun (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead November Boys/Girls 12s (SR-L6) | ||
11/02/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
6-1 4-6 1-0 |
Nickolas Kostyuchek (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead November Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
11/01/2019 | F | Tournament B12d |
L | ||
Mark Sandow (-----) | 8-6 |
Shritan Gopu (-----) Advaith Praveen (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead November Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
11/01/2019 | S | Tournament B12d |
W | ||
Mark Sandow (-----) | 9-8 |
Steven Chen (-----) Armaan Pandey (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | ||
10/27/2019 | F | Tournament B14s |
L | ||
6-3 6-4 |
Aaron Kwock (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | ||
10/26/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
6-2 6-3 |
Akhilesh Velaga (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | ||
10/26/2019 | Q | Tournament B14s |
W | ||
7-6 6-2 |
Mark Sandow (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wisehaven October Classic (DR-L7) | ||
10/26/2019 | 16 | Tournament B14s |
W | ||
6-2 6-2 |
Pierce Leaman (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Atlantic Club Boys/Girls 12 Classic (SR-L6) | ||
10/19/2019 | Q | Tournament B12s |
L | ||
6-3 6-3 |
Vishruth Madam (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Atlantic Club Boys/Girls 12 Classic (SR-L6) | ||
10/19/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
6-4 4-6 1-0 |
Armaan Pandey (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | ||
09/29/2019 | F | Tournament B12s |
W | ||
3-6 7-5 1-0 |
Praneel Mallaiah (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | ||
09/29/2019 | S | Tournament B12s |
W | ||
7-5 1-6 1-0 |
John GENTEK (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | ||
09/28/2019 | Q | Tournament B12s |
W | ||
7-6 7-6 |
Ethan Sun (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Willingboro Boys/Girls 12s Classic (SR-L6) | ||
09/28/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
4-6 6-2 1-0 |
Isaiah Johnson (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead Boys/Girls 12s Junior Classic I (SR-L6) | ||
09/21/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-7 7-6 1-0 |
Ryan Mou (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead Boys/Girls 12s Junior Classic I (SR-L6) | ||
09/21/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
W | ||
6-4 6-2 |
Rishikesh Muddana (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Court Jester Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
08/10/2019 | F | Tournament B14s |
W | ||
7-5 7-6 |
Noah Westermann (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Court Jester Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
08/10/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
4-6 7-5 1-0 |
Max Olson (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
22nd Annual PSU Berks Junior Fall Classic ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
08/09/2019 | Q | Tournament B12d |
L | ||
Nicholas Stone jr (-----) | 8-0 |
Benjamin Gao (-----) Raphael Lubiniecki (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
22nd Annual PSU Berks Junior Fall Classic ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
08/09/2019 | C-S | Tournament B12d |
L | ||
Nicholas Stone jr (-----) | 8-4 |
Preston Lubiniecki (-----) Julio Martin-Navas (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | ||
08/04/2019 | S | Tournament XJ18d |
L | ||
JADE FLORES (-----) | 8-3 |
Christian Rodriguez (-----) Rebecca Scott (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | ||
08/03/2019 | F | Tournament B14s |
L | ||
6-2 6-2 |
Hayden Koons (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | ||
08/03/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
6-2 6-3 |
Pritesh Tanna (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | ||
08/03/2019 | Q | Tournament B14s |
W | ||
6-4 6-3 |
Clayton Herb (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | ||
08/02/2019 | F | Tournament B12d |
L | ||
Tristan Chiong (-----) | 8-5 |
Nicholas Stone jr (-----) Chris Stone (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Dr. Charles R. Appel Memorial Junior Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 | ||
08/02/2019 | S | Tournament B12d |
W | ||
Tristan Chiong (-----) | Def |
Benjamin Chervoneva (-----) Michael Goldovsky (-----) |
Match: ----- | Rating: ----- |
Green Valley CC Boys/Girls 12s (SR-L6) | ||
07/28/2019 | S | Tournament B12s |
L | ||
1-6 6-2 1-0 |
Christian Erhardt (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Green Valley CC Boys/Girls 12s (SR-L6) | ||
07/27/2019 | Q | Tournament B12s |
W | ||
7-5 6-1 |
Francis Delucia (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Green Valley CC Boys/Girls 12s (SR-L6) | ||
07/27/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
6-7 3-0 |
David Ding (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hillcrest Summer Challenge (DR-L7) | ||
07/13/2019 | RR | Tournament B12s |
W | ||
6-3 7-6 |
Anthony Kirchner (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hillcrest Summer Challenge (DR-L7) | ||
07/13/2019 | RR | Tournament B12s |
W | ||
6-2 6-2 |
Tristan Chiong (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | ||
07/06/2019 | Q | Tournament B14s |
L | ||
7-6 5-7 1-0 |
Harrison Clark (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | ||
07/06/2019 | RR | Tournament B14d |
W | ||
Mark Sandow (-----) | 8-2 |
Nicholas Stone jr (-----) Chris Stone (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | ||
07/06/2019 | RR | Tournament B14d |
W | ||
Mark Sandow (-----) | 8-3 |
Sam Buggy (-----) Akash Gusani (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | ||
07/05/2019 | W-F | Tournament B14s |
W | ||
7-6 6-3 |
Mark Sandow (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Green Net Tennis Junior Open (DR-L7) | ||
07/05/2019 | W-S | Tournament B14s |
W | ||
6-3 6-3 |
Sam Buggy (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Central Penn Jr. Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
06/28/2019 | F | Tournament B14s |
W | ||
6-4 6-3 |
Lance Wilson (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Central Penn Jr. Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
06/28/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
6-4 5-7 1-0 |
William Kelly (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wilmington City Jr Open B/G 12s & 14s (SR-L6) | ||
06/25/2019 | Q | Tournament B12s |
L | ||
6-1 6-0 |
Dylan Jones (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Wilmington City Jr Open B/G 12s & 14s (SR-L6) | ||
06/25/2019 | C-S | Tournament B12s |
W | ||
6-3 6-2 |
Tyler Gordon (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hempfield Summer Kick Off (DR-L7) | ||
06/22/2019 | F | Tournament B14s |
W | ||
4-6 7-6 1-0 |
Ross Kluger (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hempfield Summer Kick Off (DR-L7) | ||
06/22/2019 | S | Tournament B14s |
W | ||
6-3 6-3 |
Jaisal Patel (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | ||
06/09/2019 | S | Tournament B14s |
L | ||
6-4 6-3 |
Luca Argenio (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | ||
06/09/2019 | NE-F | Tournament B14s |
W | ||
Def | George Fenimore (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | ||
06/08/2019 | Q | Tournament B14s |
W | ||
3-6 6-2 1-0 |
Nicholas Stone jr (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Deborah A. Altman Memorial Jr Tournament BG12-18(DR-L7) BG10 - Level 8 @ Bent Creek Country Club | ||
06/07/2019 | F | Tournament B14d |
W | ||
Mark Sandow (-----) | 9-7 |
Nicholas Stone jr (-----) Chris Stone (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
DELAWARE DISTRICT June Junior Open (DR-L7) | ||
05/31/2019 | S | Tournament B14s |
L | ||
7-5 6-4 |
Krish Mendiratta (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
DELAWARE DISTRICT June Junior Open (DR-L7) | ||
05/31/2019 | NE-F | Tournament B14s |
W | ||
Def | Graham Overheu (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
05/25/2019 | Q | Tournament B14s |
L | ||
6-2 6-2 |
Frederick Bloom (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
05/25/2019 | NO-F | Tournament B14s |
W | ||
6-4 6-3 |
Kellan Murphy (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
05/25/2019 | NO-S | Tournament B14s |
W | ||
6-3 7-5 |
Patrick Fahey (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Lancaster County Jr Open B/G 12-18 (DR-L7) | ||
05/24/2019 | 16 | Tournament B14s |
W | ||
6-4 6-3 |
Pritesh Tanna (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Hillcrest Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
05/03/2019 | S | Tournament B12d |
L | ||
Noah Westermann (-----) | 8-6 |
Jacob Jones (-----) Tristan Vivona (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Hillcrest Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
05/03/2019 | Q | Tournament B12d |
W | ||
Noah Westermann (-----) | 8-5 |
Samuel Marion (-----) Drew Sharon (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Hillcrest Boys/Girls 12s ONE DAY DOUBLES (SR-L5) | ||
05/03/2019 | C-Q | Tournament B12d |
L | ||
Noah Westermann (-----) | 8-6 |
Samuel Marion (-----) Drew Sharon (-----) |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
03/30/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-4 6-3 |
Rishabh Shekdar (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
03/30/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
L | ||
7-6 | Taksh Gupta (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
02/23/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-3 7-5 |
Andrew Kuo (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead Boys/Girls 12s Open (SR-L6) | ||
02/23/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
W | ||
Def | Gavin Schmidt (-----) | |
Match: ----- | Rating: ----- |
Arrowhead B/G 12s Open (SR-L6) | ||
02/09/2019 | Q | Tournament B12s |
L | ||
6-1 6-3 |
Shrihan Madam (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Arrowhead B/G 12s Open (SR-L6) | ||
02/09/2019 | 16 | Tournament B12s |
W | ||
6-3 6-3 |
Nickolas Kostyuchek (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Tennis Central One Day Boys/Girls 12s at Racquet Club West (SR-L6) | ||
01/21/2019 | Q | Tournament B12s |
L | ||
6-2 6-1 |
Toby Frantz (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Tennis Central One Day Boys/Girls 12s at Racquet Club West (SR-L6) | ||
01/21/2019 | C-Q | Tournament B12s |
W | ||
6-2 7-5 |
Yilin SUN (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Healthplex B/G 12s Open (SR-L6) | ||
01/05/2019 | 16 | Tournament B12s |
L | ||
6-0 6-2 |
Aidan Hsu (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Healthplex B/G 12s Open (SR-L6) | ||
01/05/2019 | C-R1 | Tournament B12s |
W | ||
6-3 7-6 |
Mark Sandow (-----) | |
Match: S | Rating: ----- |
Glossary |
Match | Player rating for individual match. |
Rating | Dynamic rating after completed match. |
NC | Match not yet calculated into rating. |
S | Self rated or unrated player involved in match so no match rating calculated for current player. |
This site is not affiliated, endorsed, or associated by or with the USTA in any manner nor are the ratings affiliated with the NTRP rating system.
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap