Match History (2023) | View Advanced Player Stats |
Oliver Pettigrove (Exeter, NH)
Male |
|||||
|
|
||||
|
|
||||
Match Date | Match | Team | Court | Partner | Opponent(s) | W/L | Result | Match | TTR |
12/16/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: Boys & Girls 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | F | Dante Chabot |
Rohan Rao Rudr Malayya |
L | 9-8 | NC | NC |
12/16/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: Boys & Girls 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | S | Dante Chabot |
Tanner Oberg Alberto Cutone |
W | 8-1 | NC | NC |
12/16/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: Boys & Girls 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | Q | Dante Chabot |
John DeAngelis MARTI SARQUELLA |
W | 8-2 | NC | NC |
10/07/2023 | Tournament B16d |
Centre Court L4 Open Girls 18's & Boys 16's Fall Championships | C-Q | Dante Chabot |
Devin Kelly Andrew Beckerlegge |
W | 8-1 | NC | NC |
10/07/2023 | Tournament B16d |
Centre Court L4 Open Girls 18's & Boys 16's Fall Championships | 16 | Dante Chabot |
Hudson Marston Joah Dunwoody |
L | 8-4 | NC | NC |
09/23/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | F | Jacob Pletka |
Tim Vargas Kailash Chari |
L | 8-5 | NC | NC |
09/23/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | S | Jacob Pletka |
Rohan Rao Rudr Malayya |
W | 8-4 | NC | NC |
09/23/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | Q | Jacob Pletka |
John DeAngelis MARTI SARQUELLA |
W | 8-2 | NC | NC |
09/23/2023 | Tournament B16d |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | 16 | Jacob Pletka |
Ethan Warhaftig Yinjia Li |
W | 8-1 | NC | NC |
09/09/2023 | Tournament B16d |
Hilton Head, SC | 16 | Joseph Lee |
mason Taube Everest Kim |
L | 8-2 | NC | NC |
08/14/2023 | Tournament B16d |
Hall of Fame Team Event | P3-F | Jay Raj |
Benjamin Ostrovsky Ryan Karam |
W | 7-5 | NC | NC |
08/14/2023 | Tournament B16d |
Hall of Fame Team Event | R1 | Jay Raj |
Parker Schultz Peter Chen |
L | 7-6 | NC | NC |
08/14/2023 | Tournament B16d |
Hall of Fame Team Event | R2 | Jay Raj |
Brady Friesen John DeAngelis |
L | 6-2 | NC | NC |
08/14/2023 | Tournament B16d |
Hall of Fame Team Event | R3 | Jay Raj |
Jacob Pletka Benjamin Shin |
W | 6-2 | NC | NC |
06/25/2023 | Tournament B16d |
2023 USTA City of Plantation Junior "SPLITZ" Championships Presented by Diadem | C-QQ | Max Henson |
Xander Cruz Austin Taco |
W | 6-3 | NC | NC |
06/24/2023 | Tournament B16d |
2023 USTA City of Plantation Junior "SPLITZ" Championships Presented by Diadem | 16 | Max Henson |
Kayden Collins William Freshwater |
L | 6-3 | NC | NC |
05/21/2023 | Tournament B18d |
MAC Tennis Academy: Boys 12's & 18's (Voluntary Consolation) | 3RD | Thomas Jani |
Ronald James Gualario Alexander Brzov |
L | 8-6 | NC | NC |
05/20/2023 | Tournament B18d |
MAC Tennis Academy: Boys 12's & 18's (Voluntary Consolation) | S | Thomas Jani |
Jay Raj Mahen Bitkuri |
L | 8-6 | NC | NC |
05/20/2023 | Tournament B18d |
MAC Tennis Academy: Boys 12's & 18's (Voluntary Consolation) | Q | Thomas Jani |
Zachary Regelman Nick Xie |
W | 8-1 | NC | NC |
03/25/2023 | Tournament B18d |
Longfellow NH Boys & Girls 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | C-S | Benjamin Shin |
Noah Gilligan Daniel Greene |
L | 8-4 | NC | NC |
03/25/2023 | Tournament B18d |
Longfellow NH Boys & Girls 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | Q | Benjamin Shin |
Trip Wight Wesley Nichols |
L | 8-6 | NC | NC |
03/25/2023 | Tournament B18d |
Longfellow NH Boys & Girls 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | 16 | Benjamin Shin |
Zachary Regelman Owen Eskey |
W | 8-2 | NC | NC |
02/26/2023 | Tournament B16d |
2023 USTA Canas Tennis Diadem Junior "SPLITZ" Championships | C-S | Jacob Pletka |
Jake Khera Rafael Bote |
L | 6-2 | NC | NC |
02/25/2023 | Tournament B16d |
2023 USTA Canas Tennis Diadem Junior "SPLITZ" Championships | C-QQ | Jacob Pletka |
Mikaeel Alibaig Brayden Amey |
W | 6-1 | NC | NC |
02/25/2023 | Tournament B16d |
2023 USTA Canas Tennis Diadem Junior "SPLITZ" Championships | 16 | Jacob Pletka |
Max Freedman Luc Metz |
L | 6-2 | NC | NC |
01/28/2023 | Tournament B16d |
Centre Court BG16's Gender Doubles(Sat) & Mixed Doubles(Sun) | C-Q | Rudr Malayya |
Peter Chen Tanner Oberg |
L | 8-2 | NC | NC |
01/28/2023 | Tournament B16d |
Centre Court BG16's Gender Doubles(Sat) & Mixed Doubles(Sun) | 16 | Rudr Malayya |
Omar Rhazali Edward Roake |
L | 8-4 | NC | NC |
MAC Tennis Academy: Boys & Girls 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
12/16/2023 | F | Tournament B16d |
L | ||
Dante Chabot | 9-8 |
Rohan Rao Rudr Malayya |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: Boys & Girls 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
12/16/2023 | S | Tournament B16d |
W | ||
Dante Chabot | 8-1 |
Tanner Oberg Alberto Cutone |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: Boys & Girls 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
12/16/2023 | Q | Tournament B16d |
W | ||
Dante Chabot | 8-2 |
John DeAngelis MARTI SARQUELLA |
Match: NC | TTR: NC |
Centre Court L4 Open Girls 18's & Boys 16's Fall Championships | ||
10/07/2023 | C-Q | Tournament B16d |
W | ||
Dante Chabot | 8-1 |
Devin Kelly Andrew Beckerlegge |
Match: NC | TTR: NC |
Centre Court L4 Open Girls 18's & Boys 16's Fall Championships | ||
10/07/2023 | 16 | Tournament B16d |
L | ||
Dante Chabot | 8-4 |
Hudson Marston Joah Dunwoody |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
09/23/2023 | F | Tournament B16d |
L | ||
Jacob Pletka | 8-5 |
Tim Vargas Kailash Chari |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
09/23/2023 | S | Tournament B16d |
W | ||
Jacob Pletka | 8-4 |
Rohan Rao Rudr Malayya |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
09/23/2023 | Q | Tournament B16d |
W | ||
Jacob Pletka | 8-2 |
John DeAngelis MARTI SARQUELLA |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: BG 14's & 16's - Gender Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
09/23/2023 | 16 | Tournament B16d |
W | ||
Jacob Pletka | 8-1 |
Ethan Warhaftig Yinjia Li |
Match: NC | TTR: NC |
Hilton Head, SC | ||
09/09/2023 | 16 | Tournament B16d |
L | ||
Joseph Lee | 8-2 |
mason Taube Everest Kim |
Match: NC | TTR: NC |
Hall of Fame Team Event | ||
08/14/2023 | P3-F | Tournament B16d |
W | ||
Jay Raj | 7-5 |
Benjamin Ostrovsky Ryan Karam |
Match: NC | TTR: NC |
Hall of Fame Team Event | ||
08/14/2023 | R1 | Tournament B16d |
L | ||
Jay Raj | 7-6 |
Parker Schultz Peter Chen |
Match: NC | TTR: NC |
Hall of Fame Team Event | ||
08/14/2023 | R2 | Tournament B16d |
L | ||
Jay Raj | 6-2 |
Brady Friesen John DeAngelis |
Match: NC | TTR: NC |
Hall of Fame Team Event | ||
08/14/2023 | R3 | Tournament B16d |
W | ||
Jay Raj | 6-2 |
Jacob Pletka Benjamin Shin |
Match: NC | TTR: NC |
2023 USTA City of Plantation Junior "SPLITZ" Championships Presented by Diadem | ||
06/25/2023 | C-QQ | Tournament B16d |
W | ||
Max Henson | 6-3 |
Xander Cruz Austin Taco |
Match: NC | TTR: NC |
2023 USTA City of Plantation Junior "SPLITZ" Championships Presented by Diadem | ||
06/24/2023 | 16 | Tournament B16d |
L | ||
Max Henson | 6-3 |
Kayden Collins William Freshwater |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: Boys 12's & 18's (Voluntary Consolation) | ||
05/21/2023 | 3RD | Tournament B18d |
L | ||
Thomas Jani | 8-6 |
Ronald James Gualario Alexander Brzov |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: Boys 12's & 18's (Voluntary Consolation) | ||
05/20/2023 | S | Tournament B18d |
L | ||
Thomas Jani | 8-6 |
Jay Raj Mahen Bitkuri |
Match: NC | TTR: NC |
MAC Tennis Academy: Boys 12's & 18's (Voluntary Consolation) | ||
05/20/2023 | Q | Tournament B18d |
W | ||
Thomas Jani | 8-1 |
Zachary Regelman Nick Xie |
Match: NC | TTR: NC |
Longfellow NH Boys & Girls 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
03/25/2023 | C-S | Tournament B18d |
L | ||
Benjamin Shin | 8-4 |
Noah Gilligan Daniel Greene |
Match: NC | TTR: NC |
Longfellow NH Boys & Girls 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
03/25/2023 | Q | Tournament B18d |
L | ||
Benjamin Shin | 8-6 |
Trip Wight Wesley Nichols |
Match: NC | TTR: NC |
Longfellow NH Boys & Girls 18s Doubles (Saturday) & Mixed Doubles (Sunday) | ||
03/25/2023 | 16 | Tournament B18d |
W | ||
Benjamin Shin | 8-2 |
Zachary Regelman Owen Eskey |
Match: NC | TTR: NC |
2023 USTA Canas Tennis Diadem Junior "SPLITZ" Championships | ||
02/26/2023 | C-S | Tournament B16d |
L | ||
Jacob Pletka | 6-2 |
Jake Khera Rafael Bote |
Match: NC | TTR: NC |
2023 USTA Canas Tennis Diadem Junior "SPLITZ" Championships | ||
02/25/2023 | C-QQ | Tournament B16d |
W | ||
Jacob Pletka | 6-1 |
Mikaeel Alibaig Brayden Amey |
Match: NC | TTR: NC |
2023 USTA Canas Tennis Diadem Junior "SPLITZ" Championships | ||
02/25/2023 | 16 | Tournament B16d |
L | ||
Jacob Pletka | 6-2 |
Max Freedman Luc Metz |
Match: NC | TTR: NC |
Centre Court BG16's Gender Doubles(Sat) & Mixed Doubles(Sun) | ||
01/28/2023 | C-Q | Tournament B16d |
L | ||
Rudr Malayya | 8-2 |
Peter Chen Tanner Oberg |
Match: NC | TTR: NC |
Centre Court BG16's Gender Doubles(Sat) & Mixed Doubles(Sun) | ||
01/28/2023 | 16 | Tournament B16d |
L | ||
Rudr Malayya | 8-4 |
Omar Rhazali Edward Roake |
Match: NC | TTR: NC |
Glossary |
Match | Player TTR for individual match. |
TTR | TTR after completed match. |
NC | Match not calculated into TTR yet. |
This site is not affiliated, endorsed, or associated by or with the USTA in any manner nor are the ratings affiliated with the NTRP rating system.
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap
Copyright © 2016-2024 TennisRecord.com All rights reserved.
Privacy Policy | Sitemap